Ir pieejami vairāki mākslas darbu iestiklošanas veidi, ieskaitot “neredzamo” stiklu ar ultravioletās gaismas aizsardzību. Mūsu speciālisti ieteiks vispiemērotāko stikla veidu Jūsu vajadzībām. Šī lapas sadaļa salīdzina pieejamos stikla veidus, to pozitīvās un negatīvās īpašības.

Ierāmēšanā izmantojamie stiklu veidi

Parastais stikls

Parastais stikls ir visbiežāk izmantotais un vispieejamākais stiklu veids ierāmēšanā. Tas tiek ražots ar “float” metodi – lejot stikla masu uz kausēta metāla virsmas, visbiežāk alvas. Vienmērīgi to atdzesējot tas sanāk perfekti gluds no abām pusēm. Parasto stiklu neiesaka izmantot vērtīgiem mākslas darbiem, jo tas pilnībā nepasargā no ultravioletā starojuma.

UV filtrācija: Apt. 40%
Gaismas atstarošana: 8%
Biezums: 2mm
Svars: Apt. 5kg uz m2

Matētais stikls

Daudz pārprastais stikla veids, ko dažkārt dēvē par “anti-reflektīvo” stiklu! Tas ir 2mm biezs parastais stikls, kura viena puse tiek ķīmiski matēta, lai samazinātu stikla atspīdumu. Tas samazina spēcīgu atstarošanos uz vieglu, mazāk intensīvu atspīdumu. Tas ir lielisks skarbos apgaismojuma apstākļos, kur tas bieži vien savu darbu veic labāk, kā dārgākais Anti-Reflektīvais stikls. Galvenais šī stikla trūkums, un iemesls zemai šī stikla popularitātei, ir miglas veidošana, ja stikls ir novietots ar distanci no mākslas darba. Tas nozīmē, ka šo stiklu ir nelietderīgi izmantot dziļajos kastu rāmjos, vai ar vairāku kārtu paspartū.

UV filtrācija: Apt. 40%
Gaismas atstarošana: 8%
Biezums: 1.9mm
Svars: 5kgm uz m2

Artglass AR 70

Artglass AR 70 atklāj patiesas krāsas un mākslas darba tekstūru – bez zaļganā toņa un optiskiem kropļojumiem. Pateicoties neatstarojošam pārklājumam, kas samazina nevēlamus atspīdumus līdz mazāk kā 1%, nekas vairs netraucēs aplūkot ierāmēto darbu. Turklāt Artglass AR 70 ir gluda virsma, kas ļauj detaļām parādīties neskartām. Artglass AR 70 pārklājums ir skrāpējumu drošs, un tā virsma ir viegli tīrāma.

Piemērots reizēs, kad absolūts dzidrums ir svarīgs, bet UV aizsardzība nav būtiska. Kontrolētā apgaismojumā stikls burtiski kļūs neredzams, kādēļ daži to dēvē par “neredzamo” stiklu. Samazināta dzelzs satura substrāts likvidē mākslas darba krāsu maiņu, lai spilgti baltais un maigie pasteļa toņi saglabā savu patieso krāsu. Mākslas darbs attēlojas gaišāks un krāsas košākas, ko garantē stikla augstā gaismas caurlaidība.

UV filtrācija: 70%
Gaismas atstarošana: Mazāk kā 1%
Gaismas caurlaidība: 99%
Biezums: 2mm
Svars: 5kg uz m2

Artglass AR 92

Izvēlies Artglass AR 92, lai sasniegtu izcilu dzidrumu ar gaismas caurlaidību ~98% un iegūtu konservācijas pakāpes UV aizsardzību >90%. Artglass AR 92 liks Jums aizmirst par zaļgano nokrāsu un optisko kropļojumu. Turklāt pret atspīduma pārklājums samazina nevēlamus atspīdumu līdz 1%, tai pat laikā tas ir izturīgs pret skrāpējumiem un to ir viegli tīrīt.

Ar visām Artglass AR 70 priekšrocībām, kā arī ar papildus UV filtrāciju līdz >90%.Samazināta dzelzs satura substrāts likvidē mākslas darba krāsu maiņu, lai spilgti baltais un maigie pasteļa toņi saglabā savu patieso krāsu. Mākslas darbs attēlojas gaišāks un krāsas košākas, ko garantē stikla augstā gaismas caurlaidība.

UV filtrācija: 92%
Gaismas atstarošana: Mazāk kā 1%
Gaismas caurlaidība: 98%
Biezums: 2mm
Svars: 5kg uz m2

Artglass AR 99 Protect

Drošai un ilgstošai lielu darbu ierāmēšanai izvēlieties Artglass AR 99 Protect. Papildus tas samazinās nevēlamus atspīdumus un sniegs pilnīgi dzidru attēlu. 4.4mm bieza stikla laminātu veido divi stikla paneļi un polivinilbutirāls starpslānis, kas savieno abus stikla paneļus un novērš stikla plīšanu lielos, asos gabalos. Šis stikla veids nodrošina absolūtu UV aizsardzību bloķējot 100% visus kaitīgos starus.

Tas ir drošs pret skrāpējumiem un viegli tīrāms, tā pat kā pārējie Artglass produkti. Šobrīd tiek pieprasīts no daudziem vadošajiem muzejiem un galerijām.

UV filtrācija: 99%
Gaismas atstarošana: Mazāk kā 1%
Gaismas caurlaidība: 98%
Biezums: 4.4mm
Svars: 10kg uz m2

*Pieejams pēc īpaša pasūtījuma.

Salīdzini stikla cenas savam izmēram!

Spied šeit