Lai nesagādātu Jums liekas raizes, esam apkopojuši dažus padomus gleznu piekāršanā, par ko būtu vēlams padomāt pirms izvēlēties telpu un vietu mākslas darbu piekāršanā.

Izvairieties piekārt mākslas darbu tiešos saules staros. Ultra violetie gaismas stari var sabojāt mākslas darbu, kā arī izraisīt nevēlamu atspīdumu, kas traucē aplūkot darbu.

Nenovietojiet mākslas darbu tieši virs siltuma avotiem kā piemēram radiatori vai elektriskie sildītāji. Siltuma svārstības var radīt kaitējumu ilgtermiņā, kas var novest pie dārgiem restaurācijas procesiem!

Izvairieties mākslas darbus uzstādīt mitrās vietās kā vannasistabās, telpās ar sliktu ventilāciju un virtuves zonās. Mitrums var nodarīt dramatisku kaitējumu mākslas darbam ilgā laika periodā, potenciāli sabojājot darbus ar materiālu, kulturālu vai sentimentālu vērtību.

Nevajadzētu mēģināt pārpildīt telpas ar lieliem, dramatiskiem darbiem, kas savstarpēji sacentīsies par uzmanību. Mākslas darbi jānovieto, lai tie papildinātu viens otru un kopējo noskaņu telpā.

Apsveriet kopējo krāsu paleti jūsu telpā, pirms izvēlieties kurā istabā novietot mākslas darbu, rūpīgi. Materiālos un krāsās Jūsu mākslas darbā un ierāmējumā var būt dramatiska ietekme uz interjera dizainu. Vai Jūs vēlaties radīt harmoniju, vai panākt spēcīgu kontrastu?

Mākslas darba uzstādīšana pareizajā augstumā ir sevišķi svarīga. Mēs iesakām, sekojot muzeju vadlīnijām, darbu novietot 156 cm no grīdas līdz attēla centram. Taču, tas var tikt pielāgots ņemot vērā Jūsu vietu uz sienas.

Apsveriet izkārtojumu rūpīgi, pirms vairāku darbu piekāršanas. Piekarot vairāku darbu grupu vienā telpā, pārliecinieties, lai to attēlu centri būtu vienādā attālumā no grīdas. Nepievērsiet pārāk lielu uzmanību saskaņojot rāmjus, ļaujiet mākslai pašai veidot atmosfēru un dizainu telpā. Piekarot vairākus vienāda izmēra darbus, režģveida izkārtojums izskatās fantastiski. Pārliecinieties, ka attālums starp rāmjiem ir vienāds.

Izvairieties piekārt mākslas darbu vienā līmenī ar durvīm vai mēbelēm istabā. Tas var izklausīties loģiski, taču rezultāts šķiet neērts un nedabisks.